دریافت نمایندگی مانی پارس ماد

شرکت مانی پارس ماد بعنوان اولین شرکت خلاق )دانش بنیان( در زمینه تولید ابزارهای آموزشی سواد مالی کشور، و با تکیه بر دانش، تجربه و مهارت تیم خود، نسبت به اعطای نمایندگی در مراکز استانهای کشور، و سایر کشورها اقدام می نماید. هرشخصی نیاز دارد که یادبگیرد: چطوری مخارج خود را مدیریت کند که در پایان ماه مشکل مالینداشته باشد؛راهی پیدا کند که بخشی از درآمد خود را پس انداز کند؛ بدهیهای خود را مدیریتکند، اعتبار مالی خود را ارتقاء دهد؛ روشهای کاریابی و افزایش درآمد بیشتر را بیاموزد؛ یادبگیرد کهچگونه سرمایه گذاری انجام دهد و آن را مدیریت کند؛ ریسکهای خود را شناسایی و مدیریت کند؛با صنعت مالی )بانک، بورس، بیمه، صرافی، لیزینگ و ...( آشنا شود و در نهایت بیاموزد که چگونه تصمیم های مالی را به روش درست بگیرد. با وجود اینکه همه ما به این مهارت ها نیازمندیم ولیمدرسه، دانشگاه و حتی خانواده، آموزش درست و کافی به ما نداده اند. مانی پارس با استفاده از استانداردهای بین المللی سواد مالی و با نگاه به فرهنگ حاکم بر جامعه محصولات متنوعی تولیدکرده است که می تواند فراتر از دانش مذکور، مهارتهای لازم برای زندگی بهتر را به کودکان و نوجوانان، خانوارها، مدارس، کارکنان شرکتها و.... بیاموزد. دوست عزیز اگر شرکتی داری که علاقه مند به افزودن فیلد سواد مالی به آن هستی و اگر خود را توانمند در ارائه محصولات سواد مالی به خانوارها و سایر مشتریان می دانی، درخواست خود را در
فرم زیر تکمیل نموده و برای ما ارسال نمایید.

مزایای درخواست نمایندگی
- فروش محصولات سواد مالی یکی از مشاغل جدید و بسیار پر درآمد در بسیاری ازکشورهای توسعه یافته است. در کشور ما نیز با توجه به فشارهای اقتصادی بسیاری ازخانواده ها، مدارس، دانشگاه ها و.... پیگیر محصولات و ابزارهای آموزشی در این حوزه هستند. به طوری که هیچ سقفی برای درآمد مدیران توانمند در این حرفه وجود ندارد.

- کسانی که دارای روابط عمومی بالایی هستند و یا دوست دارند که روابط گسترده ایایجاد کنند، بهترین ها خواهند بود .
- سیاست ها و استراتژی های اعطای نمایندگی در شرکت مانی پارس، منحصر به فرد،نماینده محور می باشد .
- محصولات مانی پارس به صورت انحصاری و به شکلی خلاقانه، حاصل تلاش 10 سالهشرکت برای تولید آن می باشد. و به همین دلیل کلیه محصولات در مجامع رسمی کشورثبت شده و قابل تقلید نمی باشند. با ایجاد این تمایز، به اعتراف مشتریان، محصولاتکاملا کاربردی بوده و در زندگی روزمره کاربرد دارد. لذا خود محصولات می توانند مشتریهای بعدی خود را به سرعت جذب نمایند .
- ارتباط نزدیک و صمیمانه دفتر مرکزی با نمایندگان و همراهی آن ها .
- روش های موفق پیشنهادی برای چگونگی افزایش مشتریان بالقوه، نحوه قطعی کردنفروش و دیگر مهارت های لازم که در اختیار نمایندگان جدید قرار خواهد گرفت .
- برگزاری دوره های آموزشی برای نمایندگان فروش
- دریافت تخفیف فروش نمایندگی
- ارائه کاتالوگ محصولات به صورت رایگان
- درج نام نماینده در وب سایت شرکت
- معرفی نمایندگان در نمایشگاه ها و مناسبتهای مربوطه
- ارجاع مشتریان هر شهر به نمایندگی آن

روند جذب و اعطای نمایندگی
1 . تکمیل فرم ثبت نام آنلاین
2 . تماس با متقاضی پس از بررسی و تایید فرم توسط شرکت
3 . حضور متقاضی در جلسه حضوری در محل شرکت)در صورت لزوم(
4 . (در صورت لزوم( بازدید از امکانات متقاضی
5 . امضای قرارداد
6 . گذراندن دوره آموزشی بازاریابی و فنی

7 . هدف گذاری و راهبری تحقق اهداف